Štúdium na našej škole si vyžaduje okrem chuti vzdelávať sa aj fyzickú odolnosť a disciplínu. Preto už každoročne začiatkom roka pripravujeme adaptačný kurz, kde si prváci môžu potvrdiť, či si vybrali správnu školu. Aktivity, ktoré počas troch dní prebiehajú si väčšinou každý užije. Vždy sa však nájde jeden, ktorému to ide najlepšie. Tentokrát to bol žiak z I.C, Maroš Hrdlovič, ktorého sme sa opýtali na pár otázok.

Čo sa ti na kurze najviac páčilo?

Veľmi zaujímavé  bolo  rozoberanie zbraní, tam som asi aj získal najviac bodov. Ale aj spanie v škole sa mi veľmi páčilo, nikdy predtým som to nezažil. Bolo tam fakt dobrá atmosféra. Druhý deň sme šli napríklad do bunkra, pred ktorým sme pochodovali a vo vnútri sme si mohli aj zastrieľať. Tiež sme sa o bunkroch dozvedeli veci, ktoré sme nevedeli. Páčili sa mi aj nástupy. Tie sme robili v telocvični. Prebiehalo to tak, že sme sa prezliekli do uniformy, prišli sme do telocvične a dali sme sa do dvojradu podľa výšky.

Bolo to fajn 😊

Čo si sa na kurze naučil?

Disciplíne a sebaobrane. Aj keď v oboch sa ešte musím zlepšovať. Mali sme aj ukážky aikido a thajského boxu, kde sme videli, ako to starším žiakom ide. Snáď som aj tam niečo pochytil. Budem ale musieť ešte trénovať.

Prečo táto škola?

O tejto škole som sa dozvedel v siedmom ročníku vďaka súťaži combat games. Asi týždeň sme sa na ňu pripravovali a ako tím sme sa umiestnili prvý. Odvtedy som si hovoril, že chcem ísť na Súkromnú strednú odbornú školu ochrany osôb a majetku, a že to je škola, ktorá ma bude baviť. Vyhovuje mi, že okrem učenia môžem aj športovať a učiť sa bojové umenia, či ako narábať so zbraňou.

Koľko máš predmetov?

Mám 16 predmetov a z toho sú tri pohybové. Telesná športová výchova, špeciálna telesná výchova a špeciálna bezpečnostná príprava. Na niektoré sa zvlášť teším, konkrétne kriminalistika, psychológia či kynológia.

A čo spolužiaci?

Mím 24 spolužiakov, z toho je 8 báb a ako kolektív si zatiaľ veľmi dobre rozumieme. Dievčatá k nám super zapadli, niektoré som spoznal už na prijímačkách a som veľmi rád, že sme spolu v triede.

Držíme palce 😊