Náš úspešný žiak Jezildžič Sebastián sa okrem doposiaľ získaných ocenení môže pochváliť hlavne tým posledným. Stal sa majstrom sveta v powerliftingu vo váhovej kategórii pod 75kg. Táto súťaž sa konala v dňoch od 20.-27.10.2019 v Nových Zámkoch. Z celého srdca ❤️ blahoželáme. Avšak, čo by sme to boli za fanúšikovia, keby sme Sebastiána nevyspovedali 🙂

Ahoj, Sebastián, na začiatok nám vysvetli, čomu sa venuješ vo svojom voľnom čase.

Mám veľmi málo voľného času, pretože každý deň aspoň hodinu cvičím, učím sa, pracujem a popri tom mám aj priateľku, s ktorou sa snažím byť čo najviac. Pri tom všetkom je však mojou najväčšou záľubou powerliftinig, ktorý v sebe zahŕňa viacero silových disciplín a cvičení.

Čo ťa viedlo k tomu, aby si sa začal venovať tejto aktivite?

Tomuto športu som sa začal venovať najmä preto, lebo som nebol spokojný sám so sebou.

Ako si sa k tejto aktivite dostal?

K cvičeniu som sa dostal vďaka môjmu kamarátovi A. Gabašovi, s ktorým spolu cvičíme už od začiatku štúdia na strednej škole.  K súťažiam ma priviedol známy  L. Vass z Maďarska, ktorý ma prvýkrát vzal na profesionálnu súťaž, na ktorej sa mi podarilo uspieť a získať 2. miesto.

Je táto aktivita pre teba životným štýlom alebo ju berieš skôr ako záľubu, vyplnenie voľného času.

Súťaže, na ktorých sa zúčastňujem, sú finančne veľmi náročné a keďže nie sú spojené so žiadnou finančnou odmenou a nie je nikto, kto by ma sponzoroval, žiaľ, nemôžem túto aktivitu brať vážnejšie ako len záľubu.

Na záver už len jedna otázka. Odporučil by si našu školu uchádzačom o štúdiom na strednej škole. Ak áno, prečo by sa mali rozhodnúť práve pre našu školu?

Túto školu by som odporučil takým žiakom, ktorí vedia, čo chcú ďalej v živote robiť, vedia, že sa v budúcnosti chcú venovať odborom, na ktoré je naša škola zameraná, aby videli v tom, čo sa tu budú učiť zmysel. Zároveň by som našu školu odporučil žiakom, ktorí sú športovo zdatní.