All Posts

Filozofiu karate využíva aj v autobuse

Viktor Vránek je žiak Súkromnej strednej odbornej školy ochrany osôb a majetku a zároveň Majster Slovenska v Kyokushin karate. To, čo sa v dojo naučil, pri pouličnej bitke nikdy nepoužil. Hovorí však, že karate nie je len o úderoch, ale aj o slušnosti a o pomoci druhému. O tom, že v hromadnej doprave pustíte sadnúť si staršieho človeka. Takto vraj používa „karate“ mimo telocvične.

Keep reading

Pokiaľ sa človek neopýta, odpoveď bude nie

„Veľa ľudí si myslí že to robíme pre peniaze. To však nie je pravda, HAKA nezarába, práve naopak. Nie sme ani mimozemšťania, ani politická strana, či tajní agenti z Ameriky, (ako nás už označili). Sme rovnakí ľudia ako všetci, no možno trocha menej spíme :),“ hovorí Milan, študent našej školy a člen úspešného projektu “Hľadá sa auto – Krádeže automobilov”.

Keep reading

Práca v armáde ako hobby

Na Dni otvorených dverí 25. októbra ste okrem našich študentov a učiteľov mohli stretnúť množstvo zaujímavých ľudí. S jedným z nich, desiatnikom Igorom Molnárom,  profesionálnym potápačom Ozbrojených síl Slovenskej Republiky vám dnes prinášame rozhovor. Porozprával nám o tom, čo obnáša jeho práca a aké sú jej úskalia či radosti.