Nevyšla vám brigáda a dovolenka je ešte v nedohľadne? Využite príjemné počasie na výlety  vo svojom okolí. Po nové zážitky vôbec nemusíte cestovať ďaleko. Stačí „vytiahnuť päty z domu“ a o zábavu máte postarané. Dajte na naše tipy a spoznajte svoje okolie.

Pozostatok morského útesu

Poznáte Sandberg? Má už takmer 16 miliónov rokov a je z čias, kedy bolo naše územie pokryté morom. Leží na hraniciach s Rakúskom a jeho Pieskový vrch je najzápadnejším výbežkom Devínskych Karpát. Ponúka krásny výhľad na rieku Moravu, hrad Devín a na Rakúsko. Keď nie je zamračené, uvidíte dokonca Alpy. Ideálne je spojiť jeho prehliadku s návštevou hradu Devín, z ktorého modré značky vás privedú rovno na Sandberg. Ak pôjdete z centra mesta, môžete naskočiť na autobus číslo 28 zo zastávky Most SNP.

Bicyklom až do Rakúska

Hoci bratislavských cyklotrás stále nie je dostatok, rozhodne sa oplatí ich vyskúšať. V meste nájdete tematické cyklotrasy na ktorých spoznáte históriu Bratislavy, ale aj trasy pre náročnejších. Tie najkrajšie sú však okolo Dunaja a dovedú vás do Rakúska, Maďarska či Českej republiky. Ak nemáte bicykel, na individuálnych cyklotúrach si môžete bicykel zapožičať na Fajnorovom nábreží alebo môžete zvoliť korčule. Bicyklom sa môžete vydať aj po hrebeňoch Malých Karpát až do Pezinka.

Západ slnka nad hradom Pajštún.

Hrady – naše dedičstvo

Aj keď nie sú pre každého, vždy je s nimi spojené niečo, prečo by ste ich zo svojich plánov nemali vynechať. Bratislavský hrad napríklad ponúka Shakespearovské slávnosti s divadlom pod holým nebom, čo je skutočne zážitok. Obľúbený hrad Pajštún v Malých Karpatách je zase spojený s krásnou prechádzkou v prírode. Ďalšie tipy na hrady nájdete tu.

Loďou po Dunaji

Výlet loďou je obľúbeným zážitkom turistov, ale aj domácich. Príjemný čerstvý vánok zaručí, že sa budete cítiť ako na dovolenke. Preplaviť sa môžete z centra mesta, nábrežia Bratislavy, popod Nový most a most Lafranconi, smerom k zrúcaninám hradu Devín a sútoku riek Dunaja a Moravy. Ak ste to ešte nevyskúšali, alebo neviete kam vziať na výlet návštevu, určite odporúčame.

Zoskok z Lafranconi

Ak nie ste na túry, hrady či lode, ale máte radi adrenalín, 25 metrov dlhý kyvadlový zoskok z mosta bude niečo pre vás. Pri kyvadlovom zoskoku zažijete 19 metrov voľného pádu a stav bez tiaže. Ocitnete sa len štyri metre nad hladinou Dunaja.

Užite si prázdniny?