Uplynulý školský rok bol plný zaujímavých udalostí a stretnutí. Aby ste vedeli, čo vás čaká aj v tom ďalšom alebo si pripomenuli pekné chvíle so spolužiakmi, prinášame vám krátky sumár dôležitých podujatí a momentov. Už teraz sa tešíme na školský rok 2019/2020 a na nových žiakov v našich laviciach.

Moja story, tvoja story

Koncom kalendárneho roka sme mali možnosť vypočuť si príbehy Tomyho Kida, rapera Strapa, Laciho Strika a travel blogerky Janky Travelhacker. Porozprávali nám o svojej motivácii, silných zážitkoch a postrehoch zo života.  Veríme, že inšpirujúce „spovede“ sa vám páčili a úspech týchto šikovných ľudí vás povzbudil ísť si za svojimi snami.

Combat Games

Tzv. Turnaj bojovníkov má u nás už tradíciu. Žiaci 8. a 9. ročníkov základných škôl sa v decembri opäť stretli v priestoroch našej telocvične a zasúťažili si v rôznych disciplínach o super ceny. Hodnotila sa sila kopu, zručnosti s cvičnými zbraňami, mierená streľba, ale aj zručnosti s laserovou pištoľou a puškou. Pripravená bola tiež prekážková dráha.

Deň otvorených dverí

Otvoriť dvere našej školy sa nám minulý rok podarilo až trikrát. Prvý deň otvorených dverí mal neskutočný úspech. Prišlo vás veľa, takže vieme, že záujem o našu školu stále pretrváva. Ba čo viac, tešíme sa stále vyššiemu záujmu. Aj preto sme chceli, aby ste si dni otvorených dní užili a zavolali sme do školy aj policajtov, vojakov a záchranárov, s ktorými ste sa mohli tiež porozprávať. Pretože časom možno práve vy zaujmete ich miesta ?

Projekt finančnej gramotnosti

Avšak venovali sme sa aj vzdelávaniu. Nie len tomu povinnému, ale aj témam, ktoré patria k životu, hoci v učebných osnovách chýbajú, ako napríklad finančná gramotnosť. Hravou formou si žiaci mohli vyskúšať investovať či priučiť sa sporeniu.

Celoškolské súťaže v profesijnej sebaobrane a streľbe

Samozrejme sme zo svojich aktivít nevynechali ani šport. Súťažilo sa nielen v profesijnej sebaobrane a streľbe, ale aj v skupinových športoch. Aby sa vám do športu chcelo ešte viac, nakúpili sme nové florbalové vybavenie a dresy na futbal. A zorganizovali celoškolské turnaje. Na základe vašej spätnej väzby budeme určite pokračovať aj v ďalšom školskom roku. Opäť vám prinesieme zaujímavé stretnutia s top športovcami ako Ilja Škodrič, aby ste videli, kam to až môžete dotiahnuť.

Množstvo verejných vystúpení

A kde všade ste nás okrem priestorov našej školy ešte mohli vidieť? Napríklad v Teleráne, na Telekom Detskom festivale, Japonsko-kórejskom festivale, či Japonskom dni, ale aj v Zrkadlovom háji  Petržalke a na rôznych dňoch detí. Ukázali sme divákom profesijnú sebaobranu, aikido a detičky presvedčili, že šport je naozaj zábava. Okrem iných významných osobností sme sa stretli s bývalým prezidentom SR Andrejom Kiskom či japonským veľvyslancom na Slovensku.

Slávnostná akadémia

Školský rok sme ukončili slávnostnou akadémiou, kde aj rodičia mohli vidieť, čo všetko sa študenti naučili, a aký potenciál je v nich ukrytý. Akadémia bola otvorená slávnostným nástupom všetkých žiakov školy v rovnošate. Na úvod zaznela Japonská hymna a hymna Slovenskej republiky. Už teraz sa tešíme na budúcu akadémiu.

Okrem toho všetkého sme samozrejme absolvovali aj „povinné jazdy“ ako slávnostné otvorenie nového školského roka, Blue day, Kurz ochrany života a zdravia, výberové konanie na nových študentov  a maturity ?