Medzinárodný deň bez internetu

29. január je dátum, ktorý oslavuje Medzinárodný deň bez internetu. Tento deň je venovaný predovšetkým ľuďom, ktorý si nevedia bez internetu predstaviť ani minútu svojho života. Oslava tohto dňa je otvorená pre každého, práve tak, ako je otvorený pre každého aj internet.

Prečo je dôležité takýto deň oslavovať a pripomenúť si tak, že využívanie internetu môže byť závislosťou:

  1. Eliminovanie rozptýlenia
    Najskôr vo vás bude možnosť nevyužívania internetu spôsobovať podráždené reakcie (príčina abstinenčných príznakov). Potom sa však začnete viac sústreďovať a rozmýšľať nad tým, čo robíte, pretože nebudete mať prístup k informáciám a budete musieť rôzne situácie vyriešiť na základe svojej šikovnosti.
  1. Príroda
    Technológie by nám nemali nahrádzať prechádzku po čerstvom vzduchu, či pozorovanie prírody. Tento deň by vám mal ukázať a pripomenúť, aké to je príjemne sa odreagovať od online sveta len nevinným pozorovaním okolia.
  2. Premýšľanie
    Až deň bez internetu vám ukáže, ako produktívne je rozmýšľať a plánovať, než nezmyselne ťukať na sociálnych sieťach a sledovať život druhých. Začnite od seba, aby raz mohli ľudia sledovať práve vás.

Je len na vás, ako oslávite Medzinárodný deň bez internetu, má to len jednu podmienku – nech to je bez počítača, mobilu, či tabletu, ktorý bude pripojený na internet. Odpočiňte si od online sveta, bez ktorého si málokto z nás vie predstaviť svoj život. Vnímajte v tento deň viac to, čo sa deje okolo vás, stretnite sa s kamarátmi, navštívte svoju rodinu, choďte sa prejsť do parku, či si zašportujte.