Dôkladné učenie na maturitné skúšky jej prinieslo ovocie v podobe najlepších výsledkov zo všetkých študentiek. Veronika Čermáková školu ani počas teplých dní nezanedbala. Hoci vraj bola trochu v strese, vedela, že je pripravená. Ak o Veronike chcete vedieť viac, čítajte ďalej. Položili sme jej zopár otázok a tu sú odpovede.

Prečo si sa vôbec rozhodla ísť na túto školu?

Od malička som sa venovala bojovým umeniam, takže to bola jasné voľba. Chcela som v tom pokračovať. Začala som študovať a aj sa venovať Taekwondu.

Ako dlho si sa pripravovala na maturity?

Na maturity som sa pripravovala od začiatku 4. ročníka. No pomedzi to aj na vysokú školu. Bolo toho veľa, ale dalo sa to zvládnuť.

Bála si sa alebo si mala nejaké pochybnosti?

Áno mala som kúsok stres pred skúškou, ale vedela som, že som pripravená. Keď sa človek učí alebo dáva na hodinách pozor, je to veľké plus, stres potom nie je až taký veľký.

Ktorý predmet bol tvoj najobľúbenejší a prečo?

Mojím najobľúbenejším predmetom bola Špeciálna bezpečnostná príprava. Či už s pánom učiteľom Brunovským alebo pánom riaditeľom Škápíkom. Sú to úžasní ľudia a posunuli nám veľa vedomostí. Som im za to vďačná.

Chystáš sa na vysokú školu? Na ktorú a prečo?

Z množstva vysokých škôl sa chystám na Policajnú akadémiu. Môžem tam využiť veci, čo som sa naučila a pokračovať v tom, čo ma baví. Podľa mňa je to dobré pokračovanie, ak chce človek byť policajtom a pracovať v tomto obore.

Čo budeš robiť počas prázdnin?

Počas prázdnin budem niekde pracovať a aj oddychovať. Zbierať sily do “nového” života a pripravovať sa na ďalšie štúdium alebo prácu.

Držíme palce pri ďalšom štúdiu a tešíme sa viac takýchto študentov 😊