Aj týmto mottom sa riadi predseda študentskej rady, šikovný žiak a vždy nápomocný Erik Kmeť. Trénuje aikido, jazdí na motorke a aj učitelia vedia, že sa na neho dá spoľahnúť. Erik prišiel na Súkromnú strednú odbornú školu ochrany osôb a majetku aj preto, aby si splnil svoj detský sen stať sa profesionálnym vojakom.

Čo to znamená byť predseda študentskej rady?/ Akú sú tvoje úlohy?

V prvom rade je to o veľkej zodpovednosti. Považujem sa za perfekcionistu, preto si robím všetky veci ohľadom rady sám, no nesťažujem sa, baví ma to. Zápisnice, žiadosti, prezenčky a iné. Mojou úlohou je vypočuť si problémy študentov, rôzne pripomienky, návrhy a následne ich riešiť.

Prečo si sa chcel stať predsedom študentskej rady?

Na tejto pozícii som sa videl. Nebojím sa otvoriť si ústa a povedať svoj názor. Samozrejme, všetko v rámci slušnosti. Nemám problém komunikovať pred publikom a to je na tejto funkcii asi dôležité. Podstatná je však aj schopnosť vedieť povedať nie.

Ako sa ním niekto môže stať?

Mňa si zvolili predsedovia a podpredsedovia z iných tried, keď som bol čerstvý druhák. Viac menej sa zhodli na mojom mene. V tomto školskom roku ako predseda končím a čaká nás výber ďalšieho predsedu.

Aké témy sa riešia v rade?/Vyriešili alebo obhájili ste si niečo, na čo si hrdý alebo s čím si bol spokojný?

V rade riešime rôzne prednášky, školské súťaže alebo aj vylepšenia školy po technickej stránke. Stane sa, že niektoré návrhy sú nereálne a nesplniteľné. V takomto prípade ich zamietne buď slovo predsedov a podpredsedov alebo ja. Podarilo sa nám vyriešiť už niekoľko návrhov ŠR, jedným z nich sú napríklad plastové okná v telocvični. Najväčšiu eufóriu som však pocítil pri už 2. Vianočnom futbalovom turnaji, ktoré sme organizovali my – študentská rada. Tu som zistil, že to, čo robíme v rade, študentov baví.

V čom ste ako škola iná? Prečo si si vybral Súkromnú strednú odbornú školu ochrany osôb a majetku?

Líšime sa od ostatných škôl hlavne tým, že sme naozaj netradičná škola. Tréning s profesionálnym bojovníkom MMA Iljom Škondričom nemá len tak hocikto. Alebo že nás sem príde už po 2. krát pozrieť najväčšia autorita tradičného japonského bojového umenia aikido – Hitohiro Saito sensei.

Inou školu nás robí aj to, že v rámci praxe počítame nábojnice z mierenej streľby. Je tých vecí naozaj omnoho viac. Školu som si vybral z jasných dôvodov. Chcel som ísť ďalej od svojho domova, naučiť sa samostatnosti, ale hlavne som chcel spoznať nové prostredie a nových ľudí. Ďalším dôvodom je môj detský sen. Odmalička som sníval stať sa profesionálnym vojakom, a tak som hľadal školu s podobným zameraním. Táto škola bola mojej vízii najbližšia a som rád, že som si ju vybral.

Čo rád robievaš vo voľnom čase?

Keďže som v Bratislave na internáte 5 dni v týždni a doma 2 dni, tak mám možnosť robiť všelijaké športy a aktivity. V Bratislave sa venujem hlavne aikidu – tradičnému japonskému bojovému umeniu. Práve toto bojové umenie mi otvorilo bránu do sveta bojových umení. Veľmi rád si zahrám aj futbal, volejbal, ping-pong, tenis a rôzne iné športy. Naopak, doma sa venujem jazdeniu na motorke – motocross a enduro. Milujem ten pocit, keď prídem po celom týždni domov, naštartujem motorku, sadnem a jazdím. Tá voľnosť je na nezaplatenie. Tento šport robím aj súťažne, avšak nie ako profesionál. Keďže mám možnosť trénovať len 2 dni v týždni, čo je na účasť na súťažiach veľmi málo, tak sa súťaží zúčastňujem len po dvojmesačných letných prázdninách, počas ktorých mám dostatok času natrénovať. Tak isto sa vo voľnom čase veľmi rád stretávam s kamarátmi, ktorí môj život robia ešte lepším.