Stužková – tipy ako si ju naplno užiť

Stužková slávnosť je stredoškolské podujatie, ktoré sa organizuje z dôvodu oslavy všetkých úspechov dosiahnutých počas stredoškolských rokov. Uvedomte si, že tento čas sa vám vryje do vašich spomienok do konca vášho života. Je to životná méta, ktorou si prejde väčšina z nás a spomíname na ňu dlhé roky.

Keď nastane čas usporiadania stužkovej, je treba zabezpečiť veľmi veľa vecí, aby sme zaručili každému hosťovi tú najlepšiu zábavu. Určite nezabudnite na:

 1. dátum a čas
 • spoločne si sadnite a dohodnite sa na najlepšom dátume a čase, kedy sa budete môcť zúčastniť všetci alebo aspoň väčšina
 1. rozpočet
 • je veľmi dôležitý, pretože na základe rozpočtu môžete plánovať ďalšie kroky.
 1. miesto konania
 • nechajte si poradiť triednym učiteľom, ten bude mať určite veľa osobných skúseností so stužkovou slávnosťou a tým pádom aj priestormi. Ak vám ani triedny učiteľ nebude vedieť poradiť, určite niečo nájdete na tejto stránke: http://www.stuzkova.com/firmy/miestnost/
 1. jedlo/catering a pitie
 • keďže žijeme v dobe, kedy je každý alergický na niečo iné. Je veľmi dôležité urobiť si prieskum, kto čo môže jesť a na základe toho vymyslieť jedálniček pre všetkých
 1. oznamko
 • srdcová záležitosť každého študenta. Oslovte firmu, ktorá sa zaoberá tvorbou oznamiek. Dajte si zaslať vizuály, z ktorých si vyberiete práve ten, ktorý najviac vystihuje vašu triedu. Nezabudnite aj na trefné motto, ktoré bude na oznamku. Keď budete šikovní, nájdete spoločnosť, ktorá vám do školy zašle rovno aj fotografa, ktorý vás aj nafotí a zabezpečí tvorbu oznamiek. A máte to 2v1 🙂
 1. zoznam hostí
 • informácia, vďaka ktorej zistíte, koľko jedla a pitia máte objednať a ako veľký potrebujete priestor. Nepomýľte sa, pretože vám ostanú ľudia, ktorí nebudú mať čo jesť alebo kde sedieť.
 1. program na stužkovú
 • to najdôležitejšie. Nechcete predsa, aby všetci na stužkovej zívali únavou. Vtipné scénky, nápadité choreografie, spoločné vystúpenia, to nemôže chýbať! Inšpirujte sa videami na youtube, či kreatívnymi článkami na internete. Je tam toho kopa, určite nájdete niečo, čo použijete na vašej stužkovej.

Je potrebné, aby ste všetky tieto veci riešili v predstihu, nech na nič nezabudnete! Tak už to treba len všetko poriadne naplánovať, zorganizovať a užiť si vašu stužkovú! 🙂