Už máte plány na leto? Nechajte sa inšpirovať našimi tipmi na perfektné letné aktivity a zažite leto, na ktoré sa len tak nezabúda.

Splavovanie rieky

Slnko, voda, zábava a dobrodružstvo – to je splavovanie. Veľmi obľúbeným je u nás Váh, ale aj Hornád, kde stretnete viaceré skupinky na kajaku či kanoe. Ak nemáte žiadne skúsenosti, vyskúšajte to s inštruktorom, ktorý zabezpečí, že všetko prebehne bez problémov. Vybrať si môžete medzi ľahšími a náročnejšími splavmi, ktoré trvajú aj 5 hodín. Pokiaľ sa veľmi nekamarátite s vodou, splavovanie nemusí byť pre vás.  Ale vraj stačí, ak viete plávať a dodržiavate pravidlá. Tiež sa odporúča nestratiť pádlo a nikdy na vodu nechodiť sám.

Horská turistika

Hurá na hory. Ak ste ešte neobjavili čaro vysokých skalnatých kopcov,  je najvyšší čas to zmeniť. Inšpiratívne Roháče, alebo  známy Kriváň si zaslúžia náš obdiv. Ale pozor, aby ste trafili ten správny, inak si koledujete o žartíky. Veď takí Slováci by mali poznať naše bohatstvo, však? ? Nezabudnite si so sebou vziať batoh s vodou, sušienkami alebo tým, čo vám zvykne dodať energiu. Myslite aj na náhradné oblečenie a kvalitnú obuv, ktorá vám pri 5-hodinovom výstupe môže zachrániť nohy. Pribaľte ešte dobrú náladu a super výlet máte zaručený.

Stanovačka

Viete, že stanovať sa dá aj inde ako na Pohode? ?V prírode, kde vás zobudia cvrčky a vychádzajúce slniečko. Okrem toho, že je to perfektná romantika, taká stanovačka obnáša aj kopec zábavy. Veď predstavte si už len, ako rozkladáte stan a hľadáte konáriky na oheň. Skoro ako na Kurze ochrany  života a zdravia len bez dozoru, však? Nahovorte kamarátov, zbaľte karty, baterky a spacáky a vyrazte za dobrodružstvom.

Objavovanie európskych miest

Kedy vyraziť do veľkého cudzieho mesta, keď nie v lete. Zabookujte si výhodnú letenku a navštívte mestá, ktoré majú čo ponúknuť. Španielsko, Taliansko či Grécko vám okrem krásnych pláži odhalia aj bohatú históriu a skvelé gastronomické zážitky. Vyskúšajte napríklad Airbnb a ubytujte sa ako domáci. Opýtajte sa majiteľa prenajatého domu na miesta, ktoré navštíviť, zapnite si Google maps, stiahnite Tripadvisor a nájdite tajné poklady.

Veľa šťastia na cestách a vráťte sa nám do školy v poriadku.

Pekné prázdniny.