Ešte len nedávno sme žiakom odovzdali polročné vysvedčenie a už nám jar klope na dvere. A hoci sa zdá, že to ušlo ako voda, my sme v škole počas jedného mesiaca zažili toho toľko, že sme vás ledva stihli informovať. Poďme si teda zhrnúť, kde všade sme boli a čo všetko sme zažili.

Koncom januára sme dvere našej školy otvorili pre všetkých, ktorí o nás chcú vedieť viac. Pre tých, ktorí sa zaujímajú o štúdium u nás i pre rodičov našich súčasných žiakov. To, že vás prišlo toľko, nás veľmi potešilo a utvrdilo v tom, že o našu Súkromnú strednú odbornú školu ochrany osôb a majetku je naozaj veľký záujem. Posledný Deň otvorených dverí pred zápisom dopadol nad naše očakávania a sme zvedaví, koľkých z vás uvidíme na zápise ?

Ukážky sebaobrany a aikido v Teleráne 

Naša škola zaujala aj Teleráno. Tam sme spolu so súčasnými a bývalými študentmi predviedli ukážky aikido a profesijnej sebaobrany. V živom vysielaní ste tiež mali možnosť vidieť, ako zabrániť prepadnutiu a vypočuť si zriaďovateľa Súkromnej strednej odbornej školy ochrany osôb a majetku Štefana Kurillu. Mimochodom, štábu sa náš vstup veľmi páčil, a tak sme si urobili aj spoločnú fotku. Niektorí sú na nej dokonca vo vzduchu.

Tréning s MMA legendou Iljom Škodričom

Na jeho príchod sme sa mnohí tešili, pretože športovca toho formátu nestretnete každý deň.  O to väčšia bola radosť študentov, ktorí si s ním mohli zatrénovať. Hneď v úvode dal žiakov rozbehať, po tom nasledovala rozcvička a išlo sa na to. Fighter pozorne sledoval, ako to študentom ide a ukázal aj svoje overené chvaty. Aké to bolo? Sám Ilja povedal, že žiaci sú v dobrej kondícii, a že vidno, že trénujú bojové umenia. Dokonca prezradil, že zazrel aj pár nádejných MMA talentov. Nechajme sa prekvapiť, možno bude časom niekoho z nich trénovať v  Octagon Fighting Academy.

Naša škola na Telekom Detskom festivale

Ďalšou z našich aktivít bola Zóna sebaobrany na podujatí určenom pre deti a ich rodičov. V Bory Mall sme ukazovali rodičom, ako sa brániť a deti sme zabávali hranými súbojmi. Aikisumo oblečenie, veľké boxerské rukavice, mäkké tyče a rôzne rekvizity neostali dlho odložené – deti ich nechceli pustiť z rúk, úplne si ich obľúbili. A viete, prečo sme našu zónu nemali prázdnu ani päť minút? Pretože deti súboje jednoducho milujú.

Zimný kurz prežitia

Poslednou bodkou za aktívnym mesiacom bol Zimný kurz prežitia. Povinný kurz trval päť dní a ako vždy priniesol študentom nové poznatky, vedomosti a zážitky pod vedením učiteľa Drgoňa. A hoci to nebola pre všetkých prechádza ružovou záhradou, aj to je súčasť nášho štúdia, aj to našich študentov pripraví na ich budúce povolanie. Pozrite si fotky v galérii na našej webovej stránke ?